Modele laboratoryjne diagnostyki parazytologicznej

Skrócony opis przedmiotu:

Celem ćwiczeń jest zapoznanie studentów z metodami diagnozowania schorzeń pasożytniczych u zwierząt i u ludzi w oparciu o modele laboratoryjne. W obecnych warunkach klimatycznych oraz wzmożonej aktywności turystycznej i migracyjnej ludzi będziemy obserwować wzrost zarażeń różnymi patogenami, także zawleczonymi. Potrzebne będą zatem tanie i specyficzne narzędzia diagnostyczne. Studenci realizując te zajęcia poznają gatunki chorobotwórcze oraz zapoznają się z zasadami identyfikowania pasożytów metodami parazytologicznymi, immunologicznymi i molekularnymi. Realizacja części programu i zajęć w oparciu o nauczanie via internet, pozwoli zapoznać studentów z istniejącymi bazami danych biologicznych, molekularnych, diagnostycznych i medycznych oraz posługiwania się nimi, co jest niezbędne do krytycznego analizowania sytuacji epidemiologicznej.

Strona przedmiotu w USOS [link]

Dla kogo: