Dofinansowanie w ramach Funduszu Innowacji Dydaktycznych

Miło nam poinformować, że wniosek pracowników Zakładu Parazytologii pt. 'Modele laboratoryjne diagnostyki parazytologicznej' uzyskał finansowanie w ramach Funduszu Innowacji Dydaktycznych. 

Nowoczesne trendy i możliwości diagnostyki chorób pasożytniczych zwierząt domowych

 Serdecznie zapraszamy na szkolenie dla lekarzy weterynarii

Nowoczesne trendy i możliwości diagnostyki chorób pasożytniczych zwierząt domowych

Organizator:
Zakład Parazytologii Wydział Biologii Uniwersytet Warszawski
oraz

AmerLab Laboratorium Diagnostyki Zarażeń Pasożytniczych i Odzwierzęcych

Czas i miejsce: 29 stycznia 2017, Wydział Biologii UW, ul Miecznikowa 1, 02-096 Warszawa

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  tel: +48 508 017 683  

koszt: 100 zł/ osobę

Informacje: www.amerlab.pl

Facebook: https://www.facebook.com/AmerLab-901209406587705/

Dr hab. Anna Bajer, Prof. UW

Szczegółowy program szkolenia (pobierz pdf)
Zgłoszenie (pobierz doc)

Konkurs Młodego Badacza podczas Zjazdu Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego

Miło nam poinformować, że Marta Maruszewska-Cheruiyot, doktorantka I roku z Zakładu Parazytologii, Wydziału Biologii, Uniwersytetu Warszawskiego, otrzymała wyróżnienie w Konkursie Młodego Badacza  za prezentację ustną pt. „Activation of the dendritic cells by nematode antigens during colitis” podczas XXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego, który odbył się 5-8 września 2016 roku w Krakowie. Gratulujemy!

Nagroda Prezesa Rady Ministrow dla Ewy Mierzejewskiej

Nagrodę Pezesa Rady Ministrów w tym roku otrzymała dr Ewa Mierzejewska z Zakładu Parazytologii Instytutu Zoologii WB UW za rozprawe doktorską pt. 'Przyczyny i znaczenie rozprzestrzeniania się kleszcza łąkowego Dermacentor reticulatus (Amblyommidae) i patogenów przez niego przenoszonych w Polsce' (promotr dr. hab. Anna Bajer, prof. UW). Serdecznie gratulujemy!

Prof. Konstanty Janicki- wybitny zoolog, protistolog, twórca polskiej szkoły parazytologicznej

Zaparaszamy do zapoznania się z materiałami prezentowanymi podczas wystawy poświęconej działalności naukowej Profesora Konstantego Janickiego z okazji obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego na Kampusie Ochota.

Tytuł wystawy: 

KONSTANTY STANISŁAW JANICKI (1876 – 1932) 
Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wybitny zoolog, protistolog, twórca polskiej szkoły parazytologicznej

Kurs "Kliniczne i diagnostyczne aspekty zakażeń i zarażeń pasożytniczych"

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kurs doskonalący pod honorowym patronatem Pani Dziekan Wydziału Biologii prof. dr hab. Agnieszki Mostowskiej oraz prof. dr hab. n. med. Marka Radkowskiego, Kierownika Zakładu Immunopatologii Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych WUM, pt. ‘Kliniczne i diagnostyczne aspekty zakażeń i zarażeń pasożytniczych’.Podczas kursuzostaną poruszone aktualne problemy dotyczące diagnostyki inwazji pasożytniczych u ludzi oraz trudności w interpretacji wyników badań parazytologicznych. Organizatorem kursu jest Warszawski Uniwersytet Medyczny (Zakład Immunopatologii Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych WUM i Klinika Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii WUM), Uniwersytet Warszawski (Zakład Parazytologii, Wydział Biologii UW) oraz Amerlab Sp z o.o. Laboratorium Diagnostyki Zarażeń Pasożytniczych i Odzwierzęcych (spin off Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Warszawskiego). Uczestnicy kursu otrzymają 5 punktów edukacyjnych. Udział w kursie jest bezpłatny.

więcej...

Stypendium MNiSW dla wybitnie zdolnych młodych naukowców

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W gronie stypendystów znaleźli się dr Renata Welc-Falęciak. Dr Renata Welc-Falęciak, adiunkt w Zakładzie Parazytologii, Instytutu Zoologii, zajmuje się zakażeniami odkleszczowymi u ludzi, m. in.u osób z grup ryzyka (częsty kontakt z kleszczami z racji wykonywanego zawodu), osób z nabytymi niedoborami odporności (HIV) oraz dawców krwi ze względu na potransfuzyjne ryzyko zakażeń u biorców. Równolegle prowadzi badania, których celem jest porównanie poziomu zarażenia kleszczy i dzikich zwierząt patogennymi bakteriami i pierwotniakami na terenach o różnym stopniu antropopresji oraz wpływu sposobu użytkowania terenu na zagęszczenie kleszczy, jak również różnorodnością genetyczną patogenów przez nie przenoszonych.